Debiutantki z Park Avenue, Plum Sykes

Debiutantki to świetne czytadełko – na wieczór, gdy jesteśmy zmęczone i nic się nam nie chce, albo na plażę, gdzie słońce rozleniwia umysł 🙂 Lekka, naiwna, ale nieźle się ją czyta.

debiutantki
debiutantki

Miesiąc miodowy rozwodowy? Biżuteria z diamentami na plażę? I oczywiście każda suknia to de la Renta, Chanel, Balenciaga… To świat tak odległy od mojego, jak życie na Marsie. Ale chyba dlatego przyjemnie się to czyta – jak bajkę. Nie ma potrzeby zastanawiania się nad wymową, nad poruszanymi problemami, nad tym co ja zrobiłabym na miejscu bohaterki.

Tytułowe debiutantki to niedawne młode mężatki, szybciutko rozwiedzione. Ile energii wkładały wcześniej w znalezienie męża, tyle później włożyły w jego pozbycie się. I bardzo gorąco kibicują każdej koleżance, która jest na drodze do rozwodu. Nawet jeśli jest świeżo po ślubie!

Książka Plum Sykes dzieje się w podobnym środowisku, jak opisywana przeze mnie Szminka w wielkim mieście, a jeszcze bliżej jej 4 Blondynkom. Ale Sykes daleko do Bushnell – brak jej lekkości i znacznego poczucia humoru, brak też sięgnięcia po głębsze problemu i wplecenia ich pomiędzy opisy sukien, butów, kosmetyków z najwyższej półki, przyjęć i kuracji. Bushnell pisze jak osoba ze środka, choć już z dużym dystansem. Sykes – jak osoba z zewnątrz, która zna środowisko, ale nie ma do niego aż takiego dystansu – raczej jak ktoś, kto poniekąd zazdrości  opisywanym bohaterkom.

Debiutantki z Park Avenue, Plum Sykes
Tytuł oryginalny: The Debutante Divorcee
Gatunek: powieść obyczajowa
Forma: powieść
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
rok wydania: 2007
oprawa: miękka
wydawca: Albatros
ISBN: 978-83-7359-564-4

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Debiutantki z Park Avenue, Plum Sykes

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s