Złodziej tożsamości, Erica Spindler

Złodziej tożsamości to kolejna książka Erici Spindler jaką czytałam. Klasyczny thriller, sprawnie prowadzony i nieoczywisty.

Złodziej jest poniekąd kontynuacją Naśladowcy – te same główne bohaterki, czasem drobne odwołania do tamtych wydarzeń. Niemniej jednak spokojnie można sięgnąć po Złodzieja nie znając Naśladowcy – całość jest napisana na tyle jasno, że nie będzie wątpliwości.

Przyznam szczerze, że nie rozumiem tytułu – w książce nikt nie kradnie tożsamości, tylko pieniądze, a to spora różnica. Prawie do końca czekałam na wykorzystanie tych ukradzionych tożsamości. Lepszy jest tytuł oryginalny (Break Neck – dwuznaczny w kontekście szybkości i morderstw). Niemniej jednak całość została mocno osadzona w obecnej rzeczywistości i zwykłych nieostrożności, jakie popełniamy na co dzień. Ciekawe, czy zastanawiacie się nad poszukaniem zabezpieczonej sieci przed zrobieniem przelewu, czy uznajecie, że zabezpieczenie hasłem konta bankowego jest wystarczające? No właśnie…

Grupa dzieciaków dobrze zaznajomionych z komputerami dobrała się do czyjegoś konta. Niestety, tym razem okradziony nie jest bogaczem, który nie zauważy zniknięcia iluś tysięcy, ani nieświadomą niczego starszą panią, która kradzież wykryje po wielu miesiącach. I nie żąda wyjaśnień, tylko zwrotu i życia.

Książkę czyta się bardzo dobrze – jak napisałam na początku jest sprawnie prowadzona i na szczęście nieoczywista. Bo choć są wątki, co do których czytelnik już na początku domyśla się kto i dlaczego, to większość pozwala na wolniejsze odkrywanie prawdy 🙂

I jest to pierwsza książka z wyzwania czytelniczego „Z własnej półki”  🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s